Gizlilik Sözleşmesi

GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu sözleşme canbakicihizmetleri.com’un gizlilik politikasını düzenlemektedir. (Bundan böyle internet sitesi ve ilgili mobil veya benzeri uygulamalar kısaca “Site”; canbakicihizmetleri.com ise Can Bakıcı Hizmetleri olarak anılacaktır.)

Can Bakıcı Hizmetleri Gizlilik Politikası, üyeler hakkında edinilen her türlü bilginin kullanım amacını ve sitenin kullanım şeklini içeren bir dokümandır. Üye, Can Bakıcı Hizmetleri’ne üye olarak, işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

İşbu sözleşmede; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası,   e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü bilgi kısaca “Kişisel Bilgiler” olarak anılacaktır.

Can Bakıcı Hizmetleri’in bireysel üyeleri eğitim durumu, mesleği ve doğum tarihi gibi bilgileri; kurumsal üyeleri ise şirket adı, iletişim adresi, e-posta adresi gibi iletişim ve kurumsal bilgilerini bizimle paylaşmaktadır.

Can Bakıcı Hizmetleri, işveren değildir, sadece bireysel üyeler (aday) ile kurumsal üyeler (işveren) arasında aracılık yapmaktadır.

Can Bakıcı Hizmetleri, Üye’nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri’ne ve/veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse yahut yetkili merciler tarafından bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, söz konusu üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkını haizdir. Bu ve buna benzer bir durumda Can Bakıcı Hizmetleri, Gizlilik Politikası’nda öngörülen diğer tedbirleri alma hakkını da haizdir.

1.1.Bireysel Üyelik (Aday)

Can Bakıcı Hizmetleri, Site’ye üye olmak amacıyla üyelik formu dolduran üyenin başvurusunu değerlendirdiği süre zarfında; üyenin üyelik durumu “askıda”dır. Can Bakıcı Hizmetleri yetkilisi tarafından üyenin başvurusunun onaylanması ile üyelik tamamlanır.

Can Bakıcı Hizmetleri, bireysel üyelik formunu dolduran tüm üyelik adaylarının eğitim durumu, mesleği ve nüfus bilgisi gibi bilgileri kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek amacıyla kullanılmaktadır.

1.1.1.Özgeçmiş

Can Bakıcı Hizmetleri, bireysel üyelerine internet üzerinde CV hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Hazırlanan CV’ler üyenin kendi profilinde Can Bakıcı Hizmetleri ‘de saklanmaktadır. Can Bakıcı Hizmetleri, veritabanında bulundurduğu üye bilgilerinin sorumluluğunu almaz. Üye, Üyelik Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu; bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olmadığını Can Bakıcı Hizmetleri’ne taahhüt eder. Ayrıca Üye’nin doldurduğu Üyelik Formu nedeniyle Can Bakıcı Hizmetleri’nin ve/veya üçüncü şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde üye, bu kişilerin ve Can Bakıcı Hizmetleri’inn tüm zararlarını aynen ve derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Siteye kaydedilen her türlü bilgi, belge ve materyalin diğer üyeler ve/veya üçüncü kişiler tarafından kullanılmış olması ve/veya 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’yla korunan hakların ihlal edilmesi ve/veya herhangi bir şekilde üyenin zarara uğraması durumunda Can Bakıcı Hizmetleri’nin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üyelik bilgilerinin herkese açık olarak yayını ile üye bu riski göze almış sayılacaktır.

1.2.Kullanıcı Adı ve Şifre

Üye’nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başka bir üyeye yahut üçüncü kişiye devredilemez. Kullanıcı adı ve şifresinin gizliliği tamamen Üye’nin sorumluluğundadır, her üyenin hesabı ve şifresi tektir. Bu hesap ve şifre bir başkasına kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz şekilde bir başkası tarafından kullanımından doğacak zararlar hususunda Can Bakıcı Hizmetleri sorumluluk taşımamaktadır, hukuki ve cezai yükümlülük hesap sahibi Üye’ye aittir. İşbu Gizlilik Politikası’na aykırı hareket eden Üye’nin Can Bakıcı Hizmetleri tarafından şifresi değiştirilebilir, üyeliği iptal edilebilir. Bu ve benzeri bir durum söz konusu olduğunda Can Bakıcı Hizmetleri’nin Üye’yi bilgilendirme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

1.3.Reklam ve Sponsor Olan Sitelere Yönlendirme

Can Bakıcı Hizmetleri; reklam veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı (link) sağlayarak ziyaretçileri ve üyeleri bu sitelere yönlendirebilir. Can Bakıcı Hizmetleri, bağlantı sağladığı sitelerin içeriği, güvenliği ve gizlilik politikalarından hiçbir şekil ve suretle sorumlu değildir.

1.4.Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler

Can Bakıcı Hizmetleri üyelerinin ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü puanlama, istek, öneri, anket cevapları, yorum ve sorular verimliliği arttırmak amacıyla saklanacaktır.

1.5.İçerik Kullanımı

Bu Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyal 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran “canbakicihizmetleri.com”a aittir. Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyal “canbakicihizmetleri.com”un yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması veya yeniden yayınlanması ve diğer internet sitelerine bilgi verilmesi sözleşmeye aykırı ve yasaktır. İşbu sözleşmeye aykırı olarak bu Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyali casinomaxitr.net adresinin vermiş olduğu yazılı sunum olmaksızın kopyalanması yasaktır. Tüm detayları görebilirsiniz.

Can Bakıcı Hizmetleri, Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÜYELİK VE KULLANIM KOŞULLARI

İşbu sözleşme üyelik ve kullanım koşullarını düzenlemektedir. (Bundan böyle internet sitesi ve ilgili mobil veya benzeri uygulamalar kısaca “Site”; canbakicihizmetleri.com Can Bakıcı Hizmetleri olarak anılacaktır.)

Site kullanıcısı, bu Site’yi kullanmadan önce Gizlilik Politikaları ile Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları’nı dikkatle okumalıdır. Site kullanıcısının siteye üye olması işbu sözleşmede belirtilen şartları ve güvenlik politikalarını koşulsuz kabul ettiği anlamına gelmektedir.

Can Bakıcı Hizmetleri, tek taraflı olarak, işbu Gizlilik Politikaları ile Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları’nda sayılan koşullara tamamen ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği üyelik bilgilerini Site’de yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını haizdir.

Can Bakıcı Hizmetleri, Site’ye üye olmak amacıyla üyelik formu dolduran üyenin başvurusunu değerlendirdiği süre zarfında söz konusu üyenin üyelik durumu “askıda”dır. Can Bakıcı Hizmetleri yetkilisi tarafından üyenin başvurusunun onaylanması ile üyelik tamamlanır.

Can Bakıcı Hizmetleri işbu sözleşmede belirtilen koşulları, üyelere herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, dilediği zaman tek taraflı olarak durdurma, içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

canbakicihizmetleri.com, yenilenmiş güncel kullanıcı sözleşmesini Site’de yayınlayacak ve gerek gördüğü takdirde mesaj ve elektronik posta yoluyla ilgili üyeye/üyelere bildirecektir. Yenilenmiş güncel kullanıcı sözleşmesi, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve mevcut kullanıcılar da o andan itibaren Site’nin kullanımı konusunda yenilenmiş kullanıcı sözleşmesine bağlı olacaktır.

Can Bakıcı Hizmetleri, Site’de yer alan bireysel kullanıcı ve firma bilgilerinden sorumlu tutulamaz.

Site’ye üye olan adayın ilettiği her türlü bilginin sorumluluğu üyeye aittir. Üye bu bilgileri kendi oluşturduğunu ve her türlü bilginin doğru olduğunu kabul etmektedir.

Can Bakıcı Hizmetleri, veritabanında bulundurduğu üye bilgilerinin sorumluluğunu almaz. Ayrıca Site’nin üyelerine iş ve/veya aday bulmak gibi bir sorumluluğu yoktur. Firmalar ve adaylar arasında oluşan her türlü ilişkiden firma ve adaylar kendileri sorumludur.

Can Bakıcı Hizmetleri Site’nin çalışması amacıyla kullandığı yazılımlarla ilgili sorumluluk almamaktadır. Site’de yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesi halinde Can Bakıcı Hizmetleri’ne bu konu ile ilgili herhangi bir sorumluluk yüklenemez. Can Bakıcı Hizmetleri, Site’nin yazılımının hata barındırmadığını ve Site’de herhangi bir virüs bulunup bulunmadığı hususunda bir sorumluluk yüklenmemektedir.

Can Bakıcı Hizmetleri, Gizlilik Protokollerine sadık kalarak bazı pazarlama faaliyetlerinde üye bilgilerini ve sitede paylaştığınız bilgileri reklam, tanıtım ve pazarlama amacıyla kullanma ve üçüncü kişilerle paylaşma hakkını haizdir. Can Bakıcı Hizmetleri, üyelerine reklam, tanıtım ve pazarlama amaçlı e-posta ve mesaj gönderimi yapabilir.

Aşağıdaki durumlarda ve bu durumlarla sınırlı olmamak kaydıyla üyenin işbu Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları ile Gizlilik Politikası’nda belirtilen yükümlülüklere aykırı davranması, bahsedilen yükümlülükleri hiç ya da gereği gibi yerine getirmemesi, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen kurallara aykırı davranması gibi hallerde, Can Bakıcı Hizmetleri üyenin Site’yi kullanımını engelleyebilir, üyeliği iptal edebilir, üye bilgilerini yayınlamayabilir, üye bilgilerini yayından kaldırabilir, üyeyi yetkili makamlara bildirebilir, gerekli gördüğü diğer tedbirleri alabilir. Bu durumda Can Bakıcı Hizmetleri tüm dava ve talep haklarını saklı tutmak kaydıyla, uğramış olduğu her türlü zararın tazminini üyeden talep etme ve söz konusu üyenin fiili sebebiyle ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkını haizdir. Can Bakıcı Hizmetleri, üyeye herhangi bir bildirimde bulunmadan kaydı silip silmemekte serbesttir, üye silinen bu kayıtla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

  • Yanlış, eksik, yanıltıcı, genel ahlak kurallarına ve kamu düzenine uygun olmayan ifadeleri ve uygun olmayan fotoğrafları içeren özgeçmişlerin siteye kaydedilmesi,
  • Site’de uygunsuz içerik yayınlanması,
  • Siteye reklam ve pazarlama amaçlı bilgilerin kaydedilmesi,
  • Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya üçüncü kişi / ve kuruluşlarla paylaşılması,
  • Site’nin işbu sözleşmede belirtilen şartlara ve yasalara aykırı kullanılması,
  • Üyelere verilen kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması,
  • Site’nin veya Site’de sunulan hizmetin yasal açıdan her türlü takip gerektirecek, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, kişilik haklarını zedeleyici bir biçimde, yasalara aykırı bir amaç için, herhangi bir ticari işletmenin ticari marka hakları veya başka mülkiyet haklarına tecavüz edecek şekilde kullanılması,
  • Sitenin güvenliğini tehdit edebilecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek girişimlerde bulunulması,
  • Site’nin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların yapılması, yapılmaya çalışılması, virüs vasıtasıyla sitenin çalışmasını engellenmesi, siteyi kullanan diğer kullanıcı bilgilerine girilmesi veya girilmeye çalışılması.

Üye, hesabının yetkisi olmayan kişiler tarafından kullanıldığını veya şifresinin üçüncü kişi tarafından ele geçirildiğini öğrendiğinde bu durumu derhal hemen Can Bakıcı Hizmetleri’ne bildirmelidir. Bu ve benzeri bir durumda Can Bakıcı Hizmetleri; Üye’nin şifresinin, üyelik hesabının, kullanıcı adının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulamaz.

Üye’nin Site üyeliğiyle sahip olduğu kullanım hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez.

Can Bakıcı Hizmetleri ‘e gösterdiğiniz ilgi ve güven nedeni ile teşekkür ederiz.