SSS

Bakıcı hizmetleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve daha fazlası için aşağıdaki soruların cevaplarını okuyabilirsiniz.

Bakıcılık hakkında başka merak ettiğiniz bir konu varsa bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Bakıcı danışmanlık kendi evlerinde bebek veya çocuk ya da yaşlı anne – baba gibi aile bireylerinin yatılı veya gündüzlü olarak bir kişi tarafından bakılması için İŞKUR tarafından yetkilendirilmiş aracılık hizmetlerinin genel adıdır.

Bakıcı danışmanlığı yapan firmaların bazıları yalnız yabancı bakıcı temin ettiği gibi bazıları da yalnızca bebek bakıcısı veya hastabakıcı temin etmektedir. Can Bakıcı Hizmetleri hem bebek & çocuk bakıcıları hem de yaşlı ve hastabakıcıları temin etmektedir. Ayrıca ev işlerine yardımcı bayan eleman, villa ve çiftlikler için işçi ve çalışan temin etmektedir.

Evet, bakıcı danışmanlık yasaldır. Tüm resmi izinler İŞKUR tarafından verilir ve bu izne sahip olan tüm istihdam büroları bakıcı danışmanlığı yapabilir.

Bakıcı bulmak için irtibata geçtiğiniz kişi veya kurumlardan bağlı bulundukları İŞKUR müdürlüğünü sorarak sorgulamanızı İŞKUR’dan yapabilirsiniz.

Evinize aldığınız bakıcılarla karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunda karşınızda ciddi bir muhattap bulmak istiyorsanız İŞKUR onayıyla çalışan yasal bir bakıcı danışmanlık firmasını tercih ediniz.

Bizden talep ettiğiniz bakıcılar öncelikle sizin istediğiniz şartlara uygun elimizde bulunan bakıcılar arasında bir değerlendirme yapılıyor. EN uygun olan bakıcıları size sunuyor ve hangisiyle çalışacağınıza siz karar veriyorsunuz.

İkinci olarak talep ettiğiniz bakıcı mevcutta elimizde değilse çeşitli kaynaklar ve vasıtalarla en kısa sürede alternatifleri ile birlikte size uygun bakıcılar buluyoruz. Sonrasında yine ilkinde olduğu gibi bakıcıyı beğenme ve işe alma sürecinde sizin inisiyatifiniz devreye giriyor.

Evet, işverenlerle sözleşme imzalanıyor. Bulunan bakıcı işveren tarafından işe alındığına dair bir sözleşme danışmanlık firmamız tarafından işverenle karşılıklı olarak imzalanmaktadır. Sözleşme imzalanması her iki tarafında da yararına olan yasal ve zorunlu bir işlemdir. İŞKUR, bu sözleşmeyi zorunlu kılmaktadır.

Bakıcı danışmanlık firmamız ve işverenle imzalanan sözleşmede özel maddeler de olacağı gibi bakıcıdan memnun kalınmazsa 2 ay içerisinde ücretsiz yeni bir bakıcı temin edileceği garanti kapsamındadır.

Can Bakıcı Hizmetleri olarak işverenlerimizi %100 memnun etmek için temin ettiğimiz bakıcıları ince eleyip sık dokuyarak sizinle buluşturuyoruz. Bizim yüzümüzü kara çıkaracak hiçbir bakıcı tarafımızdan sizinle çalıştırılmamaktadır. Bu sebeple tüm bakıcılar güvenlik soruşturmasından geçmektedir.

Temin ettiğimiz tüm bakıcıların temiz kağıdı vardır. Suç işlemediklerine dair sabıka kayıtları alınmaktadır. Yabancı uyruklu bakıcılar için ise Türkiye’de suç işlemediklerine dair sabıka kağıdı alınmakta, güvenilirliklerini test etmek için de referanslarına titizlikle bakılmaktadır.

Anlaşmamız sonrasında bizden aldığınız bakıcıdan memnun kalmadığınız durumunda endişe etmenize mahal yoktur. Çünkü ilk 2 ay boyunca memnun kalmazsanız garantimiz kapsamında aradığınız özelliklerde yeni bir bakıcıyı size ücretsiz olarak temin ediyoruz.

Bakıcı garantisi kapsamında yalnızca işverenlerimize değil bakıcılarımıza da aynı garantiyi vermekteyiz. Bakıcılar da anlaşıp girdikleri işten ayrılabilirler. Bu kapsamda da işverene 2 ay içerisinde yeni bir bakıcı ücretsiz olarak bulunur.

Bakıcılar mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bulunur. Elimizdeki bakıcı özgeçmişleri yeterli ise aynı gün ve ertesi gün bakıcılar bulunmuş olur. Eğer aradığınız bakıcıda çok özel şartlar varsa birkaç gün içerisinde bakıcı temin edilir.

Can Bakıcı Hizmetleri bakıcı havuzunda çok sayıda bakıcı bulunur. İşe yerleştirdiğimiz bakıcıların arkasından devamlı yeni bakıcıları bünyemize katarız ve bizden bir işveren bakıcı isterse hızlı bir şekilde bakıcıyı temin ederiz.

İşverenlerden aradıkları bakıcının özelliklerini aldıktan sonra değerlendirme sonucunda işverenin aradığı özellik ve şartlara uygun bakıcılar tespit edilir. Ardından işverenle bakıcıların da maaş, diğer haklar gibi şartları konuşulur. Belli bir olgunluğa ulaşılan bakıcılarla işveren ister işverenin istediği yerde isterse bakıcı danışmanlık ofisimizde buluşur.

Görüşmede birden fazla bakıcı var ise işveren istediği bakıcıyı işe almakta serbesttir.

Bakıcı Bulmak İçin Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?

Size memnuniyetle yardımcı olacağız!

 

Bakıcı İş Başvurusu İçin Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?

Size memnuniyetle yardımcı olacağız!